چاپ شال و روسری

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طراحی شال و روسری استقلال مالی تا 30 میلیون در ماه!

طراحی شال و روسری

با طراحی شال و روسری به کسب درآمد برسید. از آنجایی که همواره انواع شال و روسری زنانه تکمیل کننده استایل خانم‌ها در هر سن و سالی هستند، این اکسسوری همیشه مشتریان فراوانی داشته است. از این رو جای پیشرفت قابل‌توجهی برای طراحان شال و روسری باقی می‌گذارد و با توجه به قیمت چاپ روی پارچه، امکان کسب درآمد مطلوبی را برای افراد ماهر فراهم می‌کند. در ادامه این مطلب نکات مهمی را در خصوص طراحی تا استقلال مالی برای علاقمندان به طراحی روی پارچه چاپ شال و روسری شرح خواهیم داد.

روش و نحوه طراحی به مهارت و خلاقیت شما بستگی دارد. برخلاف طراحی تی‌شرت و بلوز که بسیاری از طراحان از طرح‌های موجود در اینترنت استفاده می‌کنند، در طراحی به هر اندازه که از خلاقیت ذهنی و طراحی‌های خاص‌تر استفاده کنید، موفق‌تر خواهید بود.

برای طراحی در ابتدا بهتر است طرح‌های پرطرفدار و پرفروش انواع شال و روسری را بررسی کنید. باید به الگوها و ترکیبات رنگی مدل‌های پرطرفدار دقت داشته باشید. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم با این انواع شال و روسری آشنا باشید و در زمینه طراحی یک یا چندتا از آن‌ها فعالیت خود را آغاز کنید:

 • طرح‌های مینیمال و ساده
 • طرح‌های شیک و مجلسی
 • طرح‌های سنتی و بزرگسال
 • طرح‌های گلی
 • طرح‌های طبیعت
 • طرح‌های بچگانه
 • طرح‌های چهارخانه

البته به عنوان یک طراح خلاق و باذوق مجبور نیستید خود را به طراحی با این مدل‌ها محدود کنید. می‌توانید از ایده‌های جدید و متفاوت کمک بگیرید و از این رو در ادامه آموزش طراحی را شرح خواهیم داد.

آموزش طراحی شال و روسری

آموزش طراحی شال و روسری

به طور کلی نوع آموزش طراحی به دوره‌ای که می‌گذارنید، بستگی دارد. دوره‌ها و آموزش‌های گوناگونی در این زمینه وجود دارند که تعدادی از آن‌ها شامل دوره‌های آموزشی مربی‌ها، کتاب‌ها، مقالات، دوره‌های آموزشی آنلاین و ویدئوهای آموزشی را شامل می‌شوند. به طور معمول برای آموزش طراحی شال یا روسری چنین مراحلی را باید طی کنید.

ایده پردازی

رسیدن به یک ایده جذاب اولین و سخت‌ترین مرحله برای طراحی هر اکسسوری و لباس است. به هر اندازه که ایده بهتر و خاص‌تری داشته باشید، توجه مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد. البته در ابتدای کار لازم نیست به خود خیلی سخت بگیرید. می‌توانید با ایده‌ها و طرح‌های ساده‌تر کار را آغاز کنید و با کسب تجربه در مرور زمان پیشرفت کنید.

در نتیجه می‌توانید از طرح‌های موجود در فضای مجازی ایده بگیرید و مدل‌های پرفروش را برای الهام گرفتن پیدا کنید. در عین حال وابسته به مهارت و سلیقه خود، می‌توانید صفر تا صد ایده را شخصاً گسترش دهید. تعدادی از الگوها و نکاتی که برای الهام گرفتن کاربرد دارند، به این شرح هستند:

 • الهام از طبیعت
 • ترکیب طرح‌های مختلف
 • استفاده از الگوهای هندسی
 • استفاده از طرح‌های ماندانا
 • چاپ دیجیتال شال و روسری با طرح سه‌بعدی
 • طرح‌های انتزاعی و کوبیسم
 • ترکیب رنگ و طرح‌های آبرنگی

بسیاری از افراد فعال در زمینه طراحی شال و روسری طرح خود را به صورت دیجیتال آماده می‌کنند و آن را به تولیدکنندگان می‌فروشند. اما پیشنهاد می‌کنیم برای شروع کار چندین نمونه شال و روسری با طرح‌های خود آماده کنید.

برای این کار باید پس از ایده‌پردازی و تصمیم‌گیری در خصوص طرح دلخواه، پارچه مناسبی را برای آن انتخاب کنید. بهتر است با توجه به فصل پارچه را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از پارچه‌های نخی و نخ پنبه سبک که همه فصول کاربرد دارند، کمک بگیرید.

انتخاب رنگ

رنگی را برای پارچه به عنوان پس زمینه انتخاب کنید که به خوبی با طرح همخوانی داشته باشد. به عبارتی دیگر، باعث درخشیدن و زیبایی چندین برابر طرح شما شود. می‌توانید رنگ‌های پایه و ملایمی را انتخاب کنید که مطابق سلیقه افراد بسیار زیادی است.

همچنین می‌توانید رنگ‌های خاص و منحصر به فردی را انتخاب کنید که نسبت به شال و روسری‌های رایج در بازار متفاوت‌تر و خاص‌تر هستند. این مسئله به ذوق و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

طراحی

یک نکته بسیار مهم را در هنگام طراحی باید بدانید؛  اینکه به خود اجازه آزمون و خطا کردن بدهید! همیشه طرح‌های اولیه افراد موفق در این زمینه طراحی‌های بی‌نقص و همه‌چیز تمام نبوده‌اند. بلکه ممکن است به مدت زمانی کوتاه برای به اصطلاح راه افتادن نیاز داشته باشید.

پس از آنکه با چند بار آزمون و خطا کردن طراحی دلخواه خود را بر روی پارچه اجرا کردید، می‌توانید از بازخورد دیگران کمک بگیرید. از خانم‌ها در خصوص طرح روسری یا شال خود نظر بپرسید و از نظرات آن‌ها برای بهتر کردن طراحی روسری و شال خود کمک بگیرید.‌

دوخت

پس از انجام طراحی و نقاشی بر روی پارچه خود، نوبت به دوخت و دوز آن می‌رسد. سعی کنید دوخت تمیز و مرتبی را اجرا کنید و در صورت نیاز از سایر شال و روسری‌ها کمک بگیرید. در غیر این صورت، حتی می‌توانید دوخت و دوز شال و روسری‌ها را هم به سلیقه خود و به شکل متفاوتی انجام دهید.

تمیزکاری

در نهایت حتماً باید شال و روسری خود را تمیز و مرتب کنید. اتوکشی، اطمینان از تقارن، خط تا، ابعاد و غیره از کارهای ضروری هستند. حتی افزودن مارک و برند یا ریشه، پر، دکمه و زیورآلات دیگر هم وابسته به سلیقه شما امکان‌پذیر است. 

آموزش طراحی شال و روسری با ایلوستریتور

طراحی ایلاستریتور

اگر از افرادی هستید که طراحی دیجیتال را نسبت به طراحی‌های دستی ترجیح می‌دهند، ایلوستریتور یک نرم‌افزار عالی برای طراحی است. برای کار با این نرم‌افزار به منظور طراحی روسری یا شال بهتر است از قبل یک دانش پایه نسبت به ابزارآلات و امکانات آن داشته باشید.

برای طراحی با این نرم‌افزار هم باید مراحلی که ذکر کردیم را در خصوص ایده‌پردازی و طراحی دنبال کنید. در عین حال از ترکیب رنگ‌های جذاب، ابزارآلات مناسب و ابعاد مطلوب در ایلوستریتور کمک بگیرید. به همین دلیل اگر دوره طراحی با ایلوستریتور را بگذرانید یا کمی تحقیقات در خصوص نحوه عملکرد و ابزارهای ایلوستریتور انجام دهید، در نهایت به کسب درآمد مناسبی از طریق فعالیت در این زمینه خواهید رسید.

آموزش طراحی شال و روسری با فتوشاپ

طراحی با فتوشاپ

در صورتی که در زمینه طراحی با فتوشاپ و استفاده از این نرم‌افزار تجربه داشته‌اید، می‌توانید از این نرم‌افزار به‌جای ایلوستریتور برای طراحی استفاده کنید. ابزارهای پیشرفته و خاص فتوشاپ به شما این امکان را می‌دهند که به آسانی طراحی را انجام دهید.

طراحی با نرم‌افزار فتوشاپ باعث می‌شود که با سرعت به نسبت بیشتری طراحی خود را انجام دهید و پس از اتمام کار هم به راحتی آن را به دست افراد متخصص برای چاپ روی پارچه بسپارید. تنها باید نکات اصولی طراحی با نرم‌افزار از جمله رعایت ابعاد، تناسب، ترکیب رنگ و سایر موارد مشابه را رعایت کنید. دقت داشته باشید که رنگ و طرح در طراحی شال یا روسری هم باید به نحوه‌ای باشد که حتی در صورت تا شدن و روی سر قرار گرفتن هم همچنان جذابیت خود را حفظ کند.

دوره طراحی شال و روسری

در مجموع حرفه طراحی حرفه‌ای جذاب، دلنشین و پردرآمد به حساب می‌آید که حتی کار در هر لحظه و هر جا را برای شما فراهم می‌کند. در نتیجه حتی با کار در منزل از این طریق می‌توانید به استقلال مالی برسید.با وجود این، در صورتی که هیچ تخصص و تجربه قبلی در زمینه کار با نرم‌افزار یا طراحی نداشته‌اید، بهتر است دوره مربوط به طراحی شال و روسری بگذرانید. به دلخواه خود می‌توانید به سراغ دوره‌های آنلاین و یا حضوری بروید و پس از مدتی بسیار کوتاه دانش لازم را به دست آورید. سپس بر اساس خلاقیت و استعداد خود کار را آغاز کنید. شاید در این صورت برای خرید پکیج دوره طراحی شال و روسری به کمی هزینه نیاز داشته باشید، اما در آخر با طراحی بهتر و حرفه‌ای‌تر به کسب درآمد مطلوبی خواهید رسید.

 

انتخاب رنگ مناسب شال و روسری

انتخاب رنگ مناسب شال و روسری یک انتخاب سلیقه‌ای است که باید بر اساس نوع طراحی و سلیقه شخصی خود آن را انجام دهید. پس در نتیجه حتی در دوره‌های این زمینه هم رنگ مشخص و خاصی را به شما پیشنهاد نخواهند کرد. با وجود این، به خاطر داشته باشید که همواره بعضی از شال و روسری‌ها با رنگ‌های پایه و ساده جزو محصولات پرفروش هستند. به همین دلیل مشتریان بیشتری را هم جلب می‌کنند. این رنگ‌ها از رنگ‌های پرفروش شال و روسری به حساب می‌آیند:

 1. مشکی
 2. کرمی
 3. طوسی
 4. نسکافه‌ای
 5. بژ
 6. سفید
 7. قرمز
 8. صورتی

هزینه طراحی شال و روسری

در نهایت اگر می‌خواهید بدانید که هزینه این دوره به چه صورت است و تا چه اندازه می‌توانید از این حوزه کسب درآمد کنید، باید بدانید هزینه دقیقی وجود ندارد و این مسئله به عوامل مختلفی وابسته است. در مجموع چنین عواملی در هزینه طراحی تأثیر خواهند گذاشت:

 • نوع و جنس پارچه شال و روسری
 • قیمت چاپ روی شال و روسری
 • نوع و پیچیدگی طرح
 • رنگ و ترکیب رنگ
 • مواد و رنگ استفاده شده
 • نوع طراحی از نظر دیجیتال یا دستی بودن
 • تعداد شال و روسری و رنگ‌بندی

در نهایت اگر به نکاتی که در این مطلب ذکر کرده‌ایم توجه کنید، می‌توانید به آسانی کسب‌وکار و فعالیت خود را در خصوص طراحی شال و روسری آغاز کنید.

 

 1. مشکی
 2. کرمی
 3. طوسی
 4. نسکافه‌ای
 5. بژ
 6. سفید
 7. قرمز
 8. صورتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط